o financích
RSS feed
 • Kreditní karty v ČR

  Prvenství v oblasti vydávání kreditních karet si uchovává Česká spořitelna (stejně jako při vydání první bankomatové karty) a jako důležitý mezník při uvedení tohoto bankovního produktu na český bankovní trh je tak stanoven rok 1997. Jak uvádí příloha Týdeníku Ekonom, ČS tehdy vydávala tyto karty ve dvou variantách (soukromá a služební) s jednotným ročním poplatkem 500 Kč a roční úrokovou sazbou 14 %. Od té doby se samozřejmě mnohé změnilo, nicméně kreditní karty přesto zůstávají oblíbeným produktem na bankovním trhu, jsou součástí standardní nabídky většiny tuzemských bank i nebankovních úvěrových společností a jejich počet neustále vzrůstá.

  Read the rest of this entry »

 • Jsou reklamy na finanční půjčky nemorální?

  Všude nás bombarduje reklama na finanční půjčky. Například Poštovní spořitelna má obří kampaně, její billboardy s obrovským nápisem: Nespořte! byly jednu dobu prostě všude. Ale i všechny ostatní banky se předhánějí v nabídkách úvěrových produktů a to nejenom v době Vánoc. Neustále vyvíjejí nové a nové strategie, jak donutit lidi k tomu, aby si za nevýhodných podmínek půjčovali peníze i když to vlastně nepotřebují. No jasně, nespořte, kupte si všechno hned – ono se to nějak udělá… A k nabídkám bank si ještě připočtěte všechny ty Cofidisy a Providenty, no opravdu je toho na nás hodně.
  Read the rest of this entry »

 • Bude Google vydávat platební karty ?

  Podle webu PlatebniKarty.info plánuje Google v rámci své služby Google Walet vydávat fyzické plastové platební karty. Tuto informaci Google nepotvrdil, nicméně zdá se, že je pravdivá.

  Myslím, že tento krok Google přivítá široký okruh uživatelů. Pro mě by v tom případě bylo zajímavé, kdyby došlo k propojení Google Walet, služby zprostředkovávající reklamu Adsense a servisu kontextové reklamy Google Adwords .

  Google je stále lepší a lepší. Až se toho někdy bojím.

  Další informace k plánovanému vydávání platebních karet k Gooogle Walets najdete na webové stránce www.platebnikarty.info/114/. Co to je Google Walet zjistíte například na wikipedii na stránce http://cs.wikipedia.org/wiki/Google_Wallet.